Karadeniz’e dökülen bir manzara Ağva!

Karadeniz’e dökülen bir manzara Ağva..!

“iki dere arasındaki köy”
Karadeniz’e dökülen bir manzara Ağva..!
İstanbul’a 100 km. uzaklıktaki Göksu ve Yeşil Çayın seyrine davet ediyoruz sizi.
Tarih, manzarası ile her mevsimi romantik bir yöre. M.Ö.7.yy. a dayanan tarihi ile de mistik coğrafyasını Gizemli Nehir Otel’den detaylara inmeden anlatıyorum size.
Sabah güzel bir kahvaltının ardından hava biraz serin olduğu için lobide şömine başında kahvemi yudumlamakta başlıyorum güne. Çok tatlı bir yöredeyim nehir kenarı hatta ilk defa duyduğum kuş sesleri ile eşlik eden nehir sesi…
İklim sonbahar inanılmaz bir renk cümbüşü mevcut. Her mevsimi ayrı renklere ve havaya sahip olan Ağva tam bir Karadeniz iklimi içerisinde saklıyor kendisini.
O kadar çok seçenek sunabilirim ki sizler için saymakla bir hafta sonuna sığdıramazsınız yapılabilecekleri. Örneğin balık cenneti gibi bir yer hem deniz hem akarsu, sayamayacağım kadar yürüyüş parkuru mevcut , bisiklet severler için sanki bu sporun icat edildiği yer  nehirde tekne gezintisi yapılabilir, doğa fotoğrafçıları için vazgeçilmez bir yer olabilir, minderlerde yada çimenlere uzanarak miskinlik yapmak isteyenlerin tam merkezi olan bu şirin yöre yüzmek isteyenler için ise 3 km uzunluğundaki plaj, şelalelere ve deniz yolu ile ulaşılabilen koylara çok yakın mesafede.
İstanbul’dan tarif gelecekler için ulaşım da çok kolay çok büyük bölümü otobandan oluşan yol 100 km. aracı olmayanlar için ise Üsküdar dan saat başı kalkan otobüslerle gitmek mümkün.
Bu güzel yöreyi görmenizi gezmenizi renklerin içinde yürümenizi şiddetle öneriyorum. Detayları keşfinize bırakarak her mevsim ziyaret edebileceğiniz hafta sonunuza kattığınız farklılık ve heyecanınız ile bir sonraki önerimde görüşmek üzere.

N.Macit
agva-gizemli-nehir

Fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Exit mobile version