Ankara şehir otelleri konaklamanızı erken rezervasyon sayesinde hesaplı yaptırabilirsiniz.

İş, gezi ve ticari konaklamalarınızda tek tercih Ankara şehir otelleri.

Bugün sizlere farklı bir bilgi vermek istiyorum. Özellikle beni takip eden gezisever dostlarımın isteği üzerine, iş çevresinin konaklama için tercih edeceği yerlerden bahsetmek istiyorum. Tanıdığım birçok dostumun, özellikle büyük şehirlerde uygun fiyatlara konaklama için yerler aradığını bilmekteyim. Ankara’da ikamet ettiğim için sizlere bu şehirde kalabileceğiniz şehir otellerinden bahsetmek istiyorum. Şehir otelciliğinde en başlarda yer alan başkentimiz, özellikle konsolosluklar, meclis ve kurumların burada yoğunlukla olduğu için şehirde ciddi bir konaklama ihtiyacı doğmaktadır.

 

ankara_1

İş çevresi genellikle yıl içerisinde uzun dönemli anlaşmalarla konaklamalarını daha uygun hale getirmektedir. Genellikle büyük şirketlerin tercih ettiği, aynı bağlamda otellerinde büyük şirketlerle anlaşma yapmaları tercih meselesi haline dönüşmüştür. Özellikle oteller için büyük kurumlarla anlaşma yapmanın avantajlarından biri, ödemelerini zamanında alması durumudur. Münferit konaklamalar için çok fazla anlaşmaya yanaşmayan Ankara şehir otelleri, genellikle uzun vadeli anlaşmalı konaklamalarda kar elde etmektedir.

 

ankara_2

Eğer münferit olarak anlaşma yapacaksanız önceden ödemeli anlaşmalar dahilinde konaklamalarınızı yapabilirsiniz. Veya acentalar sayesinde erken rezervasyon kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Acentaların avantajları birçok karta peşin fiyatına taksit yapmasıdır. Yalnız acentaların tek dezavantajı ön ödemeli değilde, kalacağınız sürenin tamamını ödeme zorunluluğu vardır. Oteller ise tam tersi, kalacağınız süre zarfında sadece ön ödemeli ve geri kalan meblağ için de çıkışta ödeme şartıyla konaklama izni vermektedir.

 

ankara_3

Ankara’da en fazla şehir oteli Kızılay ve Bakanlıklar tarafı dediğimiz yerlerde mevcuttur. Burada konsolosluklar, kurumlar, TBMM gibi devletle ilgili yerler olduğu için şehir otelleride genellikle bu civarda konumlanmıştır. Ankara merkezde kalabileceğiniz oteller arasında; Alba Otel, Ankara Plaza Otel, Latanya Otel, Class Otel, Etap Mola Otel, Saffron Otel Ankara, Hotel İçkale, Grand Convention Centre, Holiday Inn Ankara, Midas Otel gibi birçok otel merkezi konumda bulunan yerler arasındadır.

 

ankara_4

Son zamanlarda Ankara semtlerinden Çukurambar tarafı da oteller bazında elverişli konuma geçmiş yerler arasındadır. Bu bölge şehirden sadece 15 km uzaklıkta olmaktadır. Şehire ulaşımlarınızı bu bölgeden metro, dolmuş, minibüs, otobüs veya taksi gibi araçlarla rahatlıkla yapabilirsiniz. Bölgede bulunan oteller arasında; Movenpick Ankara, Metropolitan Ankara, The Green Park Otel Ankara, Jw Marriott Ankara gibi oteller kalabileceğiniz Çukurambar otelleri arasındadır. Milletvekillerinin de en fazla tercih ettiği semtlerden biri olan Çukurambar son zamanların en gözde semtlerinden olduğu için buraya açılan otel sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir.

 

ankara_5

Sizlere elimden geldiği kadar yurdun dört bir yanından bilgiler vermeye çalışıyorum. Umarım Ankara ile ilgili şehir otelleri hakkında fikriniz birazcık oluşmuştur. Ankara şehir otelleri konaklamanızda hem fiyat hem de hizmet olarak sizlere gerekli ihtiyacı sağlamaktadır. Ankara’ya gelmeden önce tavsiyem, erken rezervasyon döneminde önceden yaptıracağınız rezervasyonlar sizin için biraz daha hesaplı olacaktır.

 

ankara_6

Fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>