Yorgunluktan Kurtulmak İçin Gidebileceğiniz En İyi Termal Otelleri

Şehir yaşamı ve stres nedeniyle yaşanan halsizlik, bitkinlik hissini ortadan kaldırmanın en iyi yolu termal otellerde kısa bir tatil. Yorgunluğunuzu bir kenara bırakmanız için Türkiye'deki en iyi termal otelleri seçtik.

Türkiye’nin en önemli yeraltı zenginliklerinden biri de termal ve kaplıca işletmelerinin olduğu bölgelerdeki sıcak su kaynaklarıdır. Termal turizmi ise son yıllarda özellikle kısa süreli tatil yapıp dinlenmek isteyen misafirler için vazgeçilmez bir seçenek olmuştur. Bununla birlikte, özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilen termal otellerin sayısının da bir hayli artmış ve yaz aylarında da doluluk oranları artmıştır. Sıcacık sularında bol mineralli içerikleri ile şifa bulabileceğiniz, yorgun düşen bedeninizi yenileyebileceğiniz ve pek çok rahatsızlığınızı doğal yöntemlerle iyileştirebileceğiniz bu termal oteller arasından en iyilerini sizler için listeledik.

1. NG Afyon / Afyonkarahisar

en iyi termal oteller
Afyonkarahisar’ın en ünlü termal otellerinden biri olan NG Afyon, bünyesinde çok sayıda SPA olanağı ve yüzme havuzu barındırıyor. Sahip olduğu pek çok özelliği ile NG Afyon, misafirlerine hem konforlu hem de şifa dolu bir konaklama imkanı sunuyor.

2. Limak Termal Butik Hotel / Yalova

en iyi termal oteller
Yalova’nın Termal ilçesine bağlı Gökçedere mevkiinde misafirlerini ağırlayan Limak Termal Butik Hotel, Versay Sarayı’ndan esinlenilerek dekore edilmiş modern binası ile adeta göz dolduruyor. Tesisin SPA merkezinde termal hidromasajlı küvet, kuru ve ıslak sauna, çeşitli masaj imkanları ve güzellik terapileri bulunuyor.

3. Kaya İzmir Thermal & Convention / İzmir

en iyi termal oteller
İzmir’in Narlıdere semtinde faaliyet gösteren Kaya İzmir Thermal & Convention, çam ormanlarıyla çevrelenmiş ve İzmir Körfezi’ne hakim bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Türkiye’nin en modern kaplıca ve termal kür merkezlerinden biri olan Kaya İzmir Thermal & Convention, konuklarına 5 yıldızlı lüks bir termal ve SPA keyfi sunuyor.

4. Adrina Termal Otel / Güre

en iyi termal oteller
Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan ve ülkemizin kaplıcalarıyla ünlü bölgelerinden biri olan Güre’de hizmet veren Adrina Termal Otel, 5 yıldızlı lüks bir termal keyfi yaşatan tesisler arasında bulunuyor. Adrina Termal Otel’de konaklayan misafirlere kapalı termal havuz, tenis kortları, fitness merkezi ve Türk hamamı gibi keyifli olanaklar sunuluyor.

5. Gazelle Resort & Spa / Bolu

en iyi termal oteller
Bolu’nun termal kaplıcaları ile ünlü bölgesi Karacasu’da yer alan Gazelle Resort & Spa, yemyeşil ormanlarla çevrili bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Muhteşem bir dağ manzarasına sahip olan Gazelle Resort & Spa, açık-kapalı yüzme havuzu, donanımlı SPA merkezi ve konforlu odalarıyla hizmet veriyor.

6. Marigold Termal Otel / Bursa

en iyi termal oteller
Ülkemizin termal tesis cennetlerinden biri olan Bursa’nın Çekirge semtinde faaliyet gösteren Marigold Termal Otel, tam donanımlı bir SPA merkezine ev sahipliği yapıyor. Marigold Termal Otel’de konakladığınız süre boyunca masaj olanaklarından ve saunadan yararlanabilir, kapalı havuzdaki termal suda şifa bulabilir ve fitness merkezinde egzersiz yapabilirsiniz.

7. Çam Termal Resort & Spa Hotel / Kızılcahamam

en iyi termal oteller
Ankara’nın akciğeri olarak nitelendirilen ve 4 farklı termal suya ev sahipliği yapan Kızılcahamam’da termal keyfi yaşatan Çam Termal Resort & Spa Hotel, sahip olduğu açık ve kapalı yüzme havuzları ile sağlık ve huzur dolu bir termal tatil imkanı sunuyor. Çam Termal Resort & Spa Hotel’de egzersiz yapabileceğiniz bir spor salonu da bulunuyor.

8. İkbal Termal Hotel & Spa / Afyonkarahisar

en iyi termal oteller
Ülkemizin kaplıcalarıyla ün yapmış şehirlerinden biri olan Afyonkarahisar’da yer alan İkbal Termal Hotel & Spa, sahip olduğu şifalı termal su kaynağı sayesinde hem tedavi hem de tatil merkezi olarak faaliyet gösteriyor. 115.000 m2 alana kurulu olan tesis; açık ve kapalı yüzme havuzlarına, termal havuzlara, ailelere özel havuz içeren banyolara, SPA & Wellness bölümüne, tedavi amaçlı termal tesise ve rehabilitasyon merkezine ev sahipliği yapıyor.

9. Spa Hotel Colossae Termal / Pamukkale

en iyi termal oteller
Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer alan ve kaplıcalarıyla ünlü olan bölgesi Karahayıt’ta faaliyet gösteren Spa Hotel Colossae Termal, sağlık ve güzellik merkezine, termal merkeze, SPA merkezine, kadın-erkek kapalı termal havuzlara ve termal su kaynaklı çamur havuzlara ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra tesiste spor salonu, Türk hamamı ve sauna gibi olanaklar da bulunuyor.

10. Ilıca Hotel Spa/Wellness Resort / Çeşme

en iyi termal oteller
İzmir’in popüler tatil merkezlerinden biri olan Çeşme’nin Ilıca mevkiinde faaliyet gösteren 5 yıldızlı Ilıca Hotel Spa/Wellness Resort, 6 adet açık yüzme havuzuna ve 1 adet termal su havuzuna ev sahipliği yapıyor. Ilıca Hotel Spa/Wellness Resort’ta konaklayan misafirlere, Tay ve Bali masajları ile çok sayıda cilt ve vücut bakımı yaptırabilecekleri SPA hizmeti de sunuluyor.

11. Adramis Termal Hotel / Edremit

en iyi termal oteller
Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan Adramis Termal Hotel, zeytin ağaçlarıyla çevrili bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Ülkemizin en iyi kaplıca otelleri arasında bulunan Adramis Termal Hotel’de spor salonu, tenis kortu, sauna, Türk hamamı, masaj uygulamaları, açık-kapalı yüzme havuzu, termal hamam, Fin hamamı ve buhar banyosu gibi keyifli olanaklar sunuluyor.

12. Thermalium Wellness Park Otel / Yalova

en iyi termal oteller
Yalova’nın Termal ilçesinde misafirlerini ağırlayan Thermalium Wellness Park Otel, açık ve kapalı termal havuzlarıyla şifa ve huzur dolu bir konaklama olanağı sunuyor. Thermalium Wellness Park Otel, SPA merkezi, sauna, hamam ve spor salonu gibi imkanlara da ev sahipliği yapıyor.

13. Obam Termal Resort Otel & Spa / Balıkesir

en iyi termal oteller
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde faaliyet gösteren Obam Termal Resort Otel & Spa, yeşillikler içerisindeki bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Şifalı termal sulara sahip olan Obam Termal Resort Otel & Spa, dinlenmek ve huzur bulmak isteyen konuklarını bekliyor.

14. Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa / Güre

en iyi termal oteller
Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan ve termal kaynaklarıyla ünlü olan Güre’de faaliyet gösteren Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, dağ, deniz ve termalin bir arada bulunduğu ülkemizin sayılı otellerinden biri olma özelliği taşıyor. Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’nın bir diğer özelliği de odalara termal su sağlanıyor olması.

15. Black Bird Thermal Hotel & Spa / Yalova

en iyi termal oteller
Yalova’nın Termal ilçesine bağlı Gökçedere mevkiinde faaliyet gösteren Black Bird Thermal Hotel & Spa, şifalı termal havuzlara, kaplıca banyolarına ve çeşitli masaj uygulamalarına ev sahipliği yapıyor. Tesiste konaklayan misafirler için Türk hamamı, sauna, tuz odaları, Tay masajı ve cilt bakım tedavileri gibi pek çok kaplıca olanağı da sunuluyor.

Sağlıklı yaşam için yılda en az 2 defa şifalı sularla arınıp bedeninizi zinde tutun ve fiziksel bir detoks yapın.

Fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>