Türkiye’nin En İyi 15 Termal Oteli – 2017

Sizin için Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden termal otelleri inceleyip en iyi 15 tanesini seçtik.

 1. NG Güral Thermal Otel – Afyon

2017 yılında World Luxury SPA Awards turizm ödüllerinde Avrupa’nın en lüks termal tesisi seçilerek ne kadar iddialı bir otel olduğunu göstermiştir. Otelde sağlık turizminin hemen hemen tüm özellikleri görülebilmekte. Afyon’da termal oteller bölgesinde yer alan otel, 428 odasıyla 2012 Haziran’da hizmet vermeye başlamıştır. Temiz havuzları, lezzetli mutfağı ve güler yüzlü çalışanlarıyla yılın 12 ayında misafirlerini mutlu etmeteler. Alkol servisi yapan bar gece 12:00’da kapanıyor. Yetişkin havuzlarına ise 4 yaş altı çocukları kesinlikle almıyorlar. Aile odaları dubleks yapıldığından ailece konaklayanlar rahat ediyor.

 

 1. Kaya İzmir Thermal Convention – Balçova, İzmir

Kaya Holding’in sahibi olduğu otelde toplam 316 oda bulunmaktadır. 9 Eylül Tıp Fakültesi ile ortak çalışan Fizik Tedavi Merkezi, tarihi Agamemnon Kaplıcaları’nın olduğu Balçova bölgesinde yer almaktadır. 2011 yılında hizmet vermeye başlayan otelde kongre-seminerler için tasarlanmış büyük salonlara sahiptir.

 

 1. Korel Thermal Otel – Afyon

2006’da hizmet vermeye başlayan tesiste 329 oda bulunmaktadır. Otelde kadın ve erkek havuzları ayrılmıştır. Toplam 2 açık, 4 kapalı yüzme havuzu bulunduğu gibi, kaplıca kürleri için ayrıca 4 adet Termal Havuz ve 8 adet Özel Aile Banyosu mevcuttur (VIP. Standart ve Saunalı). SPA bölümünde uzman eller tarafından masaj, çamur banyosu, bitki banyoları, cilt bakımları, kuaför, vücut bakımları, Ozon kabini, zayıflama kürleri uygulanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimizde; 2 tane Uzman Doktor, Fizyoterapistler / Hemşireler görev almaktadır.

 

 1. Kervansaray Thermal Otel – Bursa

 

 1. Sheraton Çeşme Otel – İzmir

 

 1. Limak Thermal Otel – Yalova, Bursa

 

 1. İkbal Thermal Otel – Afyon

 

 1. Wyndham Grand Özdilek – İzmir

 

 1. Marigold Thermal Hotel & Spa – Bursa

 

 1. Akrones Otel – Afyon

 

 1. Divan Otel – Osmangazi, Bursa

 

 1. Richmond Pamukkale Thermal Otel – Pamukkale, Denizli

 

 1. Grand Swiss-Belhotel Çelik Palas Thermal Spa – Bursa

 

 1. Grannos Thermal Hotel & Convention Center – Haymana, Ankara

 

 1. Grand Özgül Termal Tatil Köyü – Gazlıgöl, Afyon

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>