Siz Gezmek İsteyin, Alternatifler Çok

GEZİLEBİLECEK TATİL YERLERİ

Tatil anlayışınız eğe klasik deniz kum güneş üçlüsü dışında ise ya da bunlar olsun fakat gittiğim yerlerde güzel mekanlar da göreyim diyorsanız sizler için derlediklerimize bir göz atmalısınız.

Eğer bir tarih tutkunu iseniz ve deniz tatili yapmak yerine kültür tatili yaparak aynı zamanda geçmişe dair bir şeyler de öğrenmek isterseniz size Kommagene’yi tavsiye edebiliriz. Adıyaman Kahta ilçesinde bulunan bu eşsiz tarih kalıntılarını mutlaka izlemeli sabah güneşin doğuşunu Nemrut dağı üzerinde izleyip doğanın uyanışına şahit olmalısınız.

‘Ben denizden vazgeçemeyenlerdenim fakat gezeceğim yerler de olsun’ diyorsanız, o halde sizi mükemmel görüntüsü ve geçmişi ile Amasra’ya davet edelim. Doğa ile iç içe bir Karadeniz kasabası olan Amasra’da hem sakin bir deniz tatili aynı zamanda kalesi, müzesi ve Cenova şatosu ile yine tarihe yolculuk yapabileceğiniz alternatiflerden biridir.

Alternatifler Çok, Siz Hazır mısınız?

Peki ya bir şehzade şehrine ne dersiniz? Şehzadeler şehri denince insanın aklına ilk gelen şehir Amasya’dır. Aynı zamanda Ferhat ile Şirin’in unutulmayan aşkına da ev sahipliği yapan Amasya gerçekten görülmeye değer bir şehirdir.

Şirince’ye ne dersiniz? İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı köy 2012 yılında Maya takvimine göre kopacak olan kıyamette güvenli bölge ilan edilmiş ve 21 Aralık günü ziyaretçi akınına uğramıştı. Tüm bu özelliklerinin yanında köyle 2 tane Rum kilisesi bulunmakta ve köy hala tarihi dokusunu korumaktadır.

İzmir demişken Efes’ten bahsetmeden geçilemez elbette ki. Bir uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Efes geniş bir tarih kültürüne sahiptir. Meryem Ana evi, Artemis tapınağı, yedi uyuyanları ile oldukça turist çeken bir mekandır Efes.

Siz Gezmek İsteyin

Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girmiş olan bir yerdir Pamukkale travertenleri. Sudaki tortunun birikmesi sonucunda bembeyaz basamaklar oluşturan bölge oldukça ilgi çekmektedir.

Eğer Antalya vazgeçemediğiniz tatil bölgelerindense Antalya’da da oldukça görülmeye değer mekanlar vardır ki bunların başında Aspendos gelir. Manavgat ve kurşunlu şelaleleri de görülmeye değer yerlerdendir.

Yamaç paraşütü yapmayı seviyorsanız ülkemizde yamaç paraşütü denince akla ilk gelen mekandır Ölüdeniz. Böylece Ölüdeniz’in eşsiz manzarasını yukardan izleme imkanına sahip olursunuz.

Ölü Deniz

Ölüdeniz’den paraşütle atlayabilirsiniz.

Fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>