Şifalı Suları Şelaleri ve Yaylaları ile Keşfedilesi Yalova…

Termal, doğa, deniz ve huzur hepsini bir arada sunan çok özel turizm merkezlerimizdendir Yalova…

Her mevsim tatil yapabileceğiniz zenginliklere sahip olan Yalova, doğaseverler yanında, deniz turizmi ve kaplıcaları ile de turist çekmektedir. Hem doğa hem de sağlık turizmini bir arada yaşayabileceğiniz Yalova, hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz alternatiflerdendir. Ankara, İstanbul ve Bursa gibi büyük şehirlere yakın konumda yer alması da burayı çekici kılmaktadır.

gol

Yalova turumuza öncelikle Büyük Dipsiz Gölden başlıyoruz. Tabiatın tüm güzelliğini sergilediği bu destinasyonda huzur bulacaksınız. Zengin florası ile unutulmaz bir hafta sonu sunan gölün civarında yürüyüş yapabilir, farklı güzellikte fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz. Arzu edenler için bisiklet de kiralanabiliyor. Merkeze yakın oluşu da ayrıca ulaşım konusunda kolaylık sağlıyor. 

erikli

İkinci rotamız Erikli Yaylası… Av ve Doğa Turizmi ile ön plana çıkıyor Erikli Yaylası. Yaban hayatı ve zengin floraya sahip olduğundan bir çok canlı türüne yaşam alanı sunuyor. Yılın dört mevsimi farklı güzelliğe bürünen yaylada ayrıca sizi büyüleyecek şaleler de yer alıyor. Yürüyüş yaparken, yemyeşil ormanları ile sizi karşılayacak bir diğer yayla ise Delmece Yaylası.  Hafta sonu iki gün uzaklaşıp, huzur bulmak istiyorum diyorsanız serin suları ve bol yeşili ile burası tam size göre.

sudusen

İster sevgiliniz isterseniz arkadaşlarınız ile kaçış noktası olarak düşünebileceğiniz Yalovanın sunduğu bir diğer güzelliğimiz ise Üvezpınar. Burası Sudüşen Şelalesi ile ünlü. Samandağı eteklerinde kurulu bu doğal alan panoramik manzarası ile büyülüyor. Yaz dönemi tatil planı yapıyorsanız, yanınıza mayonuzu almayı unutmayın. Yeşilin bin bir tonuna şahit olabileceğiniz Sudüşen Şelalesinin serin sularında yüzmek size keyif verecektir. Ayrıca piknik yapabileceğiniz en ideal mesire alanlarından biri olduğundan hazırlıklı gitmekte fayda var.

armutlu

Güzel bir kaplıca tatilimi düşlüyorsunuz? Termal ilçesinde yer alan Armutlu Kaplıcaları tam da size göre. Hem sağlık hem de doğa turizmini aynı anda yaşatıyor. Bölgede bütçenize uygun çok seçenekli konaklama tesisleri mevcut. İsterseniz özel plajı bulunan termal otelleri tercih edebilirsiniz. Bin yıllık geçmişe sahip termal sular her derde deva nitelikte. Kalp damar hastalıkları, cilt, romatizma, safra kesesi, kadın hastalıkları, sinirsel rahatsızlıkları ve karaciğer hastalıklarını tedavi edici özelliğe sahip.

delmece

Fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>