Sevgililer Günü’nde Türkiye’de Gidilebilecek En Güzel Destinasyonlar

14 Şubat 2019 Sevgililer Günü, bu yıl Perşembe gününe denk geliyor. Haftasonuna yakın bir gün. Çalışanlar işyerlerinden iki günlük izin alarak 4 günlük farklı bir sevgililer günü geçirebilirler. Günü birlik gezi olanakları da değerlendirilebilir. Sevgililer günü için planlarını şimdiden yapmak isteyen pek çok çift var.

Sevgililer günü için en zor soru NEREYE GİTMELİ? Sıradan mekanlardan uzaklaşarak, kalbini kazanmayı arzu ettiğiniz sevgilinize en farklı ve romantik sevgililer günü için hangi destinasyonu tercih etmelisiniz? Tüm bu soruların cevabını kolaylıkla bulabilmeniz için Türkiye‘de gidilebilecek en romantik ve farklı yerleri sizin için seçtik. Hepsi birbirinden özel en güzel destinasyonlar.

Ilgaz

Ilgaz Dağı

Türkiye’nin hava şartları düşünülürse 14 Şubat Sevgililer Gününde yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi de şüphesiz kış sporlarıdır. Kalabalık şehir hayatından birkaç gün olsun uzaklaşıp kışın tadına varmak isteyen çiftler için Ilgaz tam bir sevgili destinasyonu.

Uludağ kadar kalabalık olmayan, Palandöken kadar uzak değil ama sessiz, sakin ama bir o kadar güzel bir kayak destinasyonu. Sucuk ekmek partileri, çevre gezilerinin yanında , bir termal otel tercih ederek hem kayak hem termal keyfi yaşayabilirsiniz. Ilgaz’a gitmişken Kırkpınar Yaylası‘nı da mutlaka sevdiğinizle gezmenizi tavsiye ederiz.

İzmir

İzmir, kış mevsiminde ılık havası ile soğuk sevmeyenler için ideal bir 14 Şubat şehri olabilir. Kordon boyunda sevgilinizle romantik yürüyüşlerin ardından, Dorio Moreno Sokağı‘nda bir gezinti yapabilir, oradan Asansör‘e çıkıp muhteşem İzmir manzarasının keyfini sevgilinizle birlikte çıkarabilirsiniz.

Şirince

M.Ö. 5. yüzyıla dayanan tarihi ile Şirince, popülaritesi günden güne artan İzmir ilinin Selçuk ilçesinin şirin bir köyü. Şirince’nin en önemli özellikleri organik tarıma verilen önem ve kaliteli bağlarından çıkan meyve şarapları. Ayrıca Rum evleriyle ünlü harika bir mimariye sahip. Adı gibi şirin bir köy olan Şirince’nin muhteşem doğal ve leziz kahvaltılarını tadabilir, Şirince’ye çok yakın olan Efes Antik Kenti, Meryemana Kilisesi ve Selçuk Kalesi‘ni ziyaret edebilirsiniz.

Masalları aratmayan tarihi ve mimari dokusuyla Şirince, sevgilinizle keyifli bir gün geçirebileceğiniz Türkiye’deki önemli yerlerden bir tanesi.

Büyükada

Marmara Bölgesi’nde ikamet eden sevgililer için farklı bir 14 Şubat seçeneği. Yaz mevsiminde turistlerin akın ettiği Büyükada’yı, kışın tenha sokaklarında hizmet veren köklü otellerinde romantik bir gün geçirerek keşfedebilirsiniz. Büyüleyici ada sokaklarında Aya Yorgi Kilisesi‘ne çıkıp, sevgilinizle dilek dileyip , Büyükada’da çekeceğiniz muhteşem fotoğraflarınızı da albümünüze ekleyebilirsiniz.

Sapanca

Sakarya şehrinin batı sınırında yer alan Sapanca’ya Adapazarı Ekspresi‘ni kullanarak ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda artan popülerliği nedeniyle yerli yabancı bir çok turistin ilgi alanı olmuştur. Bu nedenle rezervasyonunuzu erken yaptırmak avantajlı olacaktır. Mavi ile yeşilin buluştuğu, bir doğa harikası olan Sapanca’da sevgilinizle unutulmaz bir sevgililer günü yaşayacaksınız.

Ağva

İstanbul ve çevresinde yaşayanlar için önemli bir 14 Şubat rotası. Hem yakın hem de büyüleyici bir güzellik Ağva.

Kadıköy ve Üsküdar’dan yaklaşık 1 saat içinde ulaşabileceğiniz bir nokta.

Özel aracınızla gitmeniz siz ve sevdiğiniz için daha pratik olacaktır. Deniz yolu ve dağ yolu olmak üzere iki ayrı alternatif bulunuyor. Kendi özel aracınızla giderseniz yol üstünde bir Boşnak köyü bulunuyor. Doğaya iç içe sakin bir sevgililer gününü gözlerden uzak başbaşa geçirebilirsiniz.

Fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>