Sağlık turizminin en iyi yerlerinden Afyon’da güzel bir konaklama sizleri bekler.

Bütün bir yılın stresini gelin termaller eşliğinde yaşayalım.

Sevgili gezisever dostlarım, blog sayfamdaki birçok yazıma beğenilerinizi ve önerilerinizi bırakıyorsunuz. Bu da beni fazlasıyla mutlu ediyor. Sizlerle paylaştığım her anıyı ve tecrübelerimi olabildiğince yalın bir şekilde anlatmaya çalışıyorum. Katkı ve önerilerinizi de dikkate alarak hem olumlu hem de olumsuz görüşlerinizden kendime pay çıkarmaktayım. Bu yazımda sizlere ülkemizde yer alan termal sağlık turizmi hakkında bilgi vermek istiyorum. Özellikle kış aylarının vazgeçilmez tatil türlerinden olan bu sektörü yakından takip ettiğinizi biliyorum.

 

afyon_1

Ülkemizde sağlık turizminin son zamanlarda çok fazla artmakta olduğunu görmekteyiz. Özellikle kaplıca ve termal için yurtdışından gelen misafirin bir hayli fazla olduğunu gösmekteyiz. Fiyat bakımından da çok uygun fırsat kampanyaları olan bu turizm şekli gelen misafire birçok olanak sunmaktadır. Otellerin ve sağlık merkezlerinin hem konaklama hem de ulaşım bazında çeşitli olanaklar sağlaması misafirlerin de buralara yönlenmesinde cazip bir seçenek sunmaktadır. Türkiye’de mineral bakımından birçok hastalığa fayda sağlayan termal sular oldukça fazladır.

 

afyon_2

Sizlere bugün termal su bakımından en verimli bölge olan Afyon ilinden kısaca bahsetmek istiyorum. Afyon iline; demiryolu, karayolu ve havayolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem tarihi hem de coğrafyası diğer illere göre farklı olan ilimiz, gelen misafire görsel bir şölen sunmaktadır. Türkiye’de Afyon dendiği zaman; termalin, zaferin, mermerin, sucuk ve kaymağın başkenti olarak nitelendirilen bir şehir unvanına sahiptir. İlin müdavimleri olan birçok misafir her sene mutlaka çeşitli nedenlerden dolayı ziyaret etmektedir.

 

afyon_3

Önemli ticaret kesişim noktalarından da olan Afyon, birçok ilide birbirine bağlayan yollardan ibarettir. Bu sayede ile gelen birçok misafir çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. En önemli ihiyaç kaynaklarından olan sağlık turizmi bir ihtiyaçdan ziyade gereksinime dönüşmüştür. Bölgede birçok otel bulunmaktadır. En fazla tercih edilen termal özellikli oteller; Akrones Termal Otel, NG Güral Afyon Otel, Korel Termal Otel, İkbal Termal Otel, Alila Deluxe Termal Otel, Aneman Afyon Otel, Oruçoğlu Termal Otel, Budan Termal Otel bölgede iyi hizmet veren oteller arasındadır.

 

afyon_4

Bu otellerde yapılan hizmetler çeşitlilik göstermektedir. Genel anlamıyla kronik böbrek taşları, romatizma, felç gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde hizmet veren oteller, çeşitli masaj ve kürlerle de misafirlerine en güzel sağlık turizmi örneğini sunmaktadır. Hem odalarında hem de genel alanlarında sauna, hamam, jakuzi, masaj, kese, köpük ve sağlık hizmetlerinin diğer aktivitelerinden yararlanabileceğiniz Afyon otelleri bütün ihtişamıyla sizlere en iyi hizmeti vermeyi sürdürmektedir. Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak istiyorsanız mutlaka Afyon’u ziyaret ediniz.

 

afyon_5

İklimi, sanayisi, turizmi, tarihi, tarımı, ulaşımı, doğal ortamı, konumu, termal turizmi, yakın il ve ilçeleri, müzeleri ve yemek kültürüyle Afyon, uğramanız gereken en güzel illerden biri. Her dönem benim de bir yemek molası için uğradığım bu şehir, kaymak ve sucuk alışverişi yaptığım bir il dışında sağlık turizmini de yaşadığım bir yer oldu. Özellikle kışın tercih etmeniz gereken bu tatil türü hem sağlığınız için hem de yenilenmeniz için bulunmaz alternatifler arasındadır. Yakın il veya ilçelerde oturuyorsanız mutlaka bir haftasonu uğrayın.

 

afyon_6

Fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>