Detoks ve Detoks Otelleri Nedir? Türkiye’nin En İyi Detoks Otelleri

Gelin kendinize sağlık hediye edin ve mutlaka bir detoks tatili yapın.

Detoks Nedir ?

Detoks, insan vücuduna çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen vücuda zararlı toksinlerden kurtulmaktır. Detoks ile amaçlanan kesinlikle zayıflamak değildir. Vücudumuzda bulunan kimyasal toksinlerin sağlıklı  ve doğal besinlerle vücuttan atılmasıdır. Halk arasında bir zayıflama programı gibi algılansa da hiçbir diyetisyen uzun süreli böyle bir programı kesinlikle önermemektedir.

Parlak, sağlıklı bir cilt ile beraber kendinizi daha enerjik hissedeceğiniz bir programdır detoks. Kabızlık, gaz ve şişkinlik sorunlarınızı gidererek, konsantrasyon ve uykusuzluk gibi problemlerinizin çözümüne önemli katkılar sağlar.

Detoks, kanın temizlenmesini ve temiz kanın organ, hücre ve dokuları beslemesini ve onarmasını sağlar.

Detoksun Sakıncalı Olduğu Durumlar

 • Organ Yetmezliği olanlar
 • Hamileler
 • Emziren anneler
 • Yüksen tansiyon hastaları
 • Yaşlılar
 • Diyabet (şeker) hastaları
 • Çocuklar (16 yaş altı)

Detoks Otelleri Nedir ?

Şehirlerin yoğun stresli yaşamından uzaklaşılarak, arınmak, spor yapmak ve aynı zamanda sağlıklı beslenmek adına kişilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun programlar sunan otel türüdür.

Detoks Tatili Nedir?

Vücudumuzdaki toksik maddelerden kurtulmak, arınmak , sağlıklı beslenme ve dinlenme tatilidir. Detoks tatili artık lüks değil bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Detoks Tatili Nasıl Yapılır ?

Detoks tatili, yaklaşık 3-7 gün arası süren arınma programlarından oluşan tatildir. Genellikle bahar ayları detoks tatili için en uygun zamanlardır. Detoks programında alkol, sigara, şeker, kahve, hayvansal gıda ve yapay besinlerden uzak durularak sebze-meyve ağırlıklı bol vitaminli gıdalar tüketilmektedir. Bildiğiniz tatil formatından uzak, vücudunuzun arınması, dinginliği ve bir bakıma organlarınızın tatili.

Türkiye’nin En İyi Detoks Otelleri

1- Sianji Well Being Resort Otel Bodrum

Dünya’nın en iyi 5 detoks merkezinden biri. Ayrıca Türkiye ve Avrupa‘nın en iyi SPA ve Welness oteli olarak gösterilir.Bodrum Kadıkalesi’ndeki Sianji Well Being Resort Otel Dünya’nın yedi harikasından biri olan Babil’in asma bahçelerinden esinlenerek yapılan mimarisi sayesinde tüm manzarayı görebilen odaları ile etkileyici bir donanıma sahip.

Master Detoks, 80/20 AlkalDetoks beslenme programları, yoga-meditasyon, ses terapileri,spa terapileri ve alternatif tıp uygulamaları ile ruh-zihin-beden bütünlüğünü amaçlayan terapiler size çok iyi gelecek. Yılın 12 ayı açık olan otelde yaz sezonunda tatilcilere ağırlık verilirken, özellikle kış sezonunda ve bahar aylarında daha çok detoks programları ile ön plandadır.

2- The Lifeco Antalya Well Being  Detox Center

The Lifeco Antalya, 5 yıldızlı Akra Hotel bünyesinde 2500 metrekare alana sahip SPA katında hizmet vermektedir. Antalya merkezde Lara bölgesinde bulunan The Lifeco Antalya’da gündelik yaşama devam ederken bir yandan da sağlıklı yaşam ve detoks programlarına katılabilirsiniz. Detoks programlarına katılmaya karar verdiğiniz anda özel ekip sizinle temasa geçerek ön bilgilendirme ve programa kaydınızla ilgili işlemleri yapacaktır. Sonrasında tesise girişinizle birlikte doktor, diyetisyen ve detoks uzmanı koordinasyonuyla ihtiyaçlarınıza uygun en iyi detoks programı belirlenecektir.

The Lifeco Antalya’da detoks paketinize  konaklama, sınırsız SPA kullanımı, Biofoton terapi, Yoga-Meditasyon grup seansları, GYM ve havuz kullanımı, Kolon temizliği, günlük eğitici konuşmalar ve doktor konsültasyonu dahildir. Diğer ek terapilerden de ayrıca yararlanabilirsiniz.

3- Richmond Nua Otel -Sapanca

Sapanca gölü kıyısında, göl ve orman manzaralı sağlık ve barışın ritüeli muhteşem bir detoks destinasyonu. Orman ile gölün, yeşil ile mavinin buluşma noktasında birçok farklı masaj ve terapilerle hem ruhunuz hem bedeninizin arınacağı bir detoks tatili olacak.

Avrupa‘nın en donanımlı SPA alanı ve uluslararası pek çok ödülün sahibi olan Richmond Nua Otel, İstanbul ve çevresi için  kısa mesafe ulaşım imkanına sahip.

Richnmond Nua, kusursuz SPA alanı, sürekli güncellenen kişiye özel programları ile Türkiye‘de ”Destinasyon SPA” kavramının geliştiricisi olmaya devam ediyor.

4- The Lifeco Bodrum Well Being Detox Center

The Lifeco Bodrum, Türkiye’de benzersiz Well-Being hizmeti ile yaşlanma saatinizi geri alacak, SPA terapileri ile kendinizi şımartabileceğiniz hem dinlendirici, hem iyileştirici bir tatil deneyimi adresi. Tüm yıl boyunca süren iyi hava koşulları sayesinde her mevsim  The Lifeco Bodrum’un detoks programlarına katılabilirsiniz.

Uluslararası tecrübesi ile detoksun Türkiye’de tanınıp , yaygınlaşmasında baş rol oynayan The Lifeco Bodrum, konuklarına eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Ünü ülkeyi aşarak Hollwood yıldızları Kate Moss, Naomi Campbell‘i ağırlayacak kadar yaygınlaşmış ve kalitesini kanıtlamış bir detoks destinasyonu. Kendinize sağlık hediye edin ve The Lifeco Bodrum’a mutlaka gelin.

5- Rixos Premium Belek / Antalya

Rixos Premium Belek‘in detoks programına katılarak hem beden hem ruhunuza bir arınma terapisi yaptırabilirsiniz.  3 gün sürecek detoks programının aşamaları ;

 • Detoks programı ön görüşme
 • Beslenme Danışmanlığı
 • Vücut Bio-empedans analizi (BİA)
 • 35 dakika Oriental Herbal Detoxifying Vücut Peeling
 • 2 kez 35 dakika Oriental Herbal Detoxifying Vücut Sargılama
 • 3 kez 30 dakika Lymphatic Drainage Terapi
 • 6 kez detoks içecek programı

Detoks programı 01/10/2017 -31/03/2018 tarihleri arasında yapılmaktadır. Detoks program ücreti 200 Euro olup , konaklama bu fiyata dahil değildir. 16 yaşından küçükler detoks programına alınmamakla birlikte, programa katılan otel misafirleri spa hizmetlerinden %20 indirimli olarak yararlanacaklar.