Porsi10 hakkında yorum, bilgi ve değerlendirmele

Porsi10 markası Elazığ’da tekstille doğup Bursa’da devam eden şirketler grubu Harput Holding’in bir iştirakidir. Porsi10 markası altında üretilen dondurulmuş gıdalar atıştırmalık kategorisinde yer alıp lezzette odaklı üretilmektedir.

Porsi10’la ilgili bilgiler arasında içli köfte gibi geleneksel ürünlerin yanında Mac&Cheese, Cheddarlı Patates, Mini Churros gibi inovatif ürünler de yer almaktadır.

Tüketici deneyimi açısından yeni ürünler olduğundan ilk deneyim sonrası yorumlar eksik bilgi, yanlış pişirme uygulamalarından kaynaklanan farklı sonuçlar üzerine gerçekleşmiştir. Bazı yorumlarda belirtilen ürünün dağılması gibi sorunlar pişirme ısısının uygun olmaması veya dondurulmuş ürün kullanımı alışkanlıklarının yeterli olmamasından kaynaklıdır.

Diğer taraftan bilgi sahibi tüketiciler Porsi10’un pişirme süreçlerini doğru uygulayıp lezzetli topların tatları ile ilgili pozitif yorumlar yazmışlardır.

Porsi10 Mac&Cheese, Mini Churros, İçli Köfte ve Cheddarlı Patates dondurulmuş olarak -18 derecede uzun süre saklanabilmektedir. Ürünleri pişirmek için buzluktan çıkartıp 5dk beklettikten sonra 180 derece kızmış yağda 5 dakika kadar bırakmak yeterli. Daha yüksek ateşlerde donmuş ürünlerin hızlı kızarması, ürünün içinin pişmemesi veya hızlı ateş nedeniyle iç kısımdaki ürünlerin erken pişerek dış kabuktan sızması görülmektedir.

Porsi10 ürünleri sadece File Marketler’de satılmaktadır. Getir’de ise sınırlı olarak satışı görünmektedir. Ürünlerin içeriklerine, fiyat/performansına bakıldığında rakibi Superfresh’e göre daha nitelikli ve inovatif ürünler üretmelerine rağmen Migros, BİM ve A101 gibi marketlere neden henüz girmediği anlaşılamamıştır.

Ürünlerin restoranlar, kafeler ve oteller için yapılmış büyük boylu paketleri de bulunmaktadır.

Ambalaj : 9

Lezzet : 9

Fiyat : 8

Yapılış Kolaylığı : 9

Yaygınlığı : 4

Sakalama imkanı : 9