En Mükemmel Mac&Cheese Yapımı!

İşin özünde iyi marka bir makarna, kaliteli eriyebilen peynirler ve baharat var. Lezzeti tutturmak ise mutfaktaki kabiliyetlerinize kalmış. Mac&Cheese için işte gerekenler listesi;

  • 500ml Süt
  • 1 Paket krema (200ml)
  • 500gr dirsek makarnası
  • Burger Peyniri en az 10 dilim
  • İstediğiniz diğer eriyen peynir çeşitleri
  • Galeta unu
  • Baharat ve Tuz

Makarnayı sütle haşladıktan sonra kıvamı gelirken krema ve peynirleri ekleyin. Sonra baharat ve tuz ekledikten sonra 5-6dk kısık ateşte tutmanız yeterli. Toplamda 20-25dk da Mac&Cheese hazırlanmış olur.

Mac&Cheese Topları Nasıl Yapılır?

Mac&Cheese biraz soğutulduktan sonra küçük toplar haline getirilip galeta unu veya kırılmış mısır cipsi (Doritos, Patos gibi) ile kaplanarak fırın tepsisine yerleştirilir. 200 derece fırında veya Air Fryer’da 10dk 200 derecede pişirildiğinde Mac&Cheese toplarınız hazır hale gelmiş demektir. İsterseniz tavuk parçalarını da ayrı bir tabakta kızartarak bu eşsiz karışıma katabilirsiniz. Süslemek için üzerine maydonoz, reyhan, fesleğen koyabilirsiniz.Ancak bu süre uzun size uzun geldiyse, 1 saat gibi bir süre beklemek istemiyorsanız başka bir çözüm daha var.

fresh original american style macaroni and cheese with parsley on top ,tipycal american food

Porsi10 Mac&Cheese Topları

Porsi10 markası Getir ve File Market’lerden kolayca erişebileceğiniz dondurulmuş bir Mac&Cheese markasıdır. Ürünü alıp soğuk zincir koşullarına göre sakladıktan sonra evinizde 180 derece yağda 7-8dk veya AirFreyr’da 200 derecede 8-9dk pişirmeniz yeterlidir. Unutmayın, pişirmeden önce dondurulmuş gıdaların yaklaşık 5-10dk dışarıda kalması önemlidir.

Mac&Cheese topları kızartma tabaklarının artık vazgeçilmez parçalarıdır. Evde ailenize güvenle sunabileceğiniz bu ürünü işlettiğiniz restoran veya kafenizde de kızartma tabağı içinde sunmanız mümkün.

Afiyet olsun…